Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan enjeksiyon, su yalıtımını içten yapmak için gerçekleştirilen bir uygulama tekniğidir. Yaşam alanlarına gelen su sızıntılarının içeriden engellenmesi gereklidir. Poliüretan enjeksiyon bu engellemenin ekonomik bir şekilde yapılmasını sağlamanın en önemli yöntemidir. Poliüretan maddenin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bu işlemde çatlaklar tam anlamışla kapatılmaktadır. Betonarme yapılarda farklı nedenlerden dolayı çatlakların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bu su ve benzeri sıvıların gelmesi de söz konusudur. Bu, hem rutubete neden olmakta hem de yapılarda korozyon tehlikelisini ortaya çıkarmaktadır. Bu tor sorunlar meydana geldiğinde çatlak olan bölümlere poliüretan esaslı reçineler enjekte edilmektedir. Bu sayede çatlak doldurulmaktadır. Çatlak bölüme özel bir aparatla uygulanan poliüretan sıvı ile temas eder etmez hacminin 30 katı oranında genleşmektedir. Böylece çatlak ya da betonda var olan gözeneklerin içindeki su yolunun tam anlamıyla tıkanması söz konusudur.

Poliüretan enjeksiyon uygulaması profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu hizmeti alırken firmanın bünyesinde hizmet veren personelin deneyimli olup olmadığına, işletmenin teknik altyapısının ne durumda olduğuna dikkat edilmelidir. Firmamız, teknolojik yeniliklere ayak uydurmakta, sektördeki tüm gelişmeleri yakından takip etmekte, bu gelişmelerle ilgili personeline gerekli eğitimleri vermekte ve bu sayede kusursuz uygulamalar gerçekleştirmektedir. Bu ürün, su ile reaksiyona girmektedir ve poliüretan enjeksiyon makinesi ile uygulanmaktadır. Bu makine ürünü yüksek basınçla püskürtmektedir. Böylece tüm gözenekler tamamen kaplanmakta, izolasyon tam anlamı ile sağlanmaktadır. Bu malzeme, solvent içermemektedir. Bu malzeme, betonun içinde iyi bir meydana getirmektedir. Böylece suyun betonun diğer tarafına geçmesi önlenmektedir. Bu malzeme, hareketli yerlerdeki çatlakların su izolasyonunda da kullanılmaktadır.

Poliüretan enjeksiyon malzemesi uygulandıktan yaklaşık 30 saniye onra reaksiyona başlamaktadır. Malzemenin şişme süresi ise 60 saniyedir. Köpüğün iki dakika sonra yapışkanlığı bitmektedir. Bu izolasyon malzemesi ile hareketli çatlaklar, soğuk derzler, yüzme havuzları, su depoları, asansör kuyuları gibi alanların yalıtımı için kullanılmaktadır. Bu malzeme, çatlakların kapatılması için geliştirilmiştir. Bu malzeme su sızdırmazlık özelliği katmaktadır. Firmamız bu malzeme ile istenen her alanda yalıtım hizmeti vermektedir. Kusursuz uygulama yapan firmamız, güçlü teknik altyapısı ile her tür yalıtım sorununa çözüm üretmektedir.