Bina Perde Su Yalıtımı

Gerek beton gerekse diğer inşaat malzemelerinin ek tedbir alınmadan yeraltı sularını geçirmemesi mümkün değildir ve su sızıntılarının önlenmesi için bina perde su yalıtımı (polyurea) uygulaması yapılması tavsiye edilmektedir. Islak zeminle temas halindeki duvarın nemlenmesi kaçınılmazdır. Özelikle bir bölümünde yeraltı suyu bulunan bir duvarın yalıtım yapılmadan binayı su sızıntısından koruması imkansızdır. Temel su yalıtımı yapılmayan binaların temelinde rutubetin meydana gelmesi kaçınılmazdır. Temellerdeki rutubete karşı içten ve dıştan farklı çözümler vardır. Bu çözümlerin başında ise bina perde su yalıtımı (polyurea) uygulaması gelmektedir. Polyurea,  UV ışınlarına karşı en uzun süre dayanma gücü olan, yüksek elastikiyet özelliği bulunan bir malzemedir. Bu malzeme, deprem ve diğer doğal afetlere karşı da büyük bir koruyucu etkiye sahiptir.

Kullanım

Bina perde su yalıtımı (polyurea) uygulaması, en iyi kaplama uygulamasıdır. Sprey polyurea, su izolasyonunda en son geliştirilmiş teknolojidir. Sprey polyurea diğer yalıtım malzemelere oranla izolasyon ve kaplamada kullanıma dayalı deformasyonları sıfıra indirgemektedir. Diğer yalıtım malzemelerinin maliyeti düşüktür ancak bina temellerini polyurea malzemesi kadar koruması mümkün değildir. Diğer yalıtım malzemeleri, ileriye yönelik işletme maliyetlerini artırmaktadır ve bu malzemeler belirli bir süre sonucunda yok olmaktadır. Bu da binalara geri dönülmez hasarlar vermektedir. Perde betonlarda iyi su yalıtımı yapılmadığında binanın dayanma gücü zaman içinde azalmaktadır. Bu da küçük bir sarsıntıda binanın zarar görmesine neden olmaktadır. Türkiye deprem bölgesinde olan bir ülkedir ve bu nedenle binaların dayanıklı bir şekilde inşa edilmesi gereklidir.

Firmamız, bina perde su yalıtımı (polyurea) uygulamasını kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Uzman ekipleri ile gerçekleştirilen bu uygulama ile binaların mukavemet gücü artmaktadır. Uygulama yapılmadan önce mutlaka firmanın kullanıldığı malzeme ve işçilik araştırılmalıdır. Söz konusu olan binanın güçlü bir şekilde inşa edilmesi ve dolayısı ile insan hayatıdır. Firmamız bu bilinçle hizmet vermekte, yapıların inşa edilmesi sırasında perde betonların su sızıntısına ve neme karşı dayanıklı olarak yapılmasını sağlamaktadır. Polyurea, bina perde su yalıtımı yapılırken püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Bu nedenle ek yeri meydana gelmemekte, dolayısıyla suyun en küçük bir gözenekten bile girmesi önlenmektedir. Kaliteli çözümler için firmamızla iletişime geçmek yeterlidir.