Esnek Poliüretan Su Yalıtımı

Çift Komponent Poliüretan Su Yalıtımı

Çift komponent poliüretan (su yalıtımı), hafif yaya trafiğine karşı dirençli olan, UV ışınlarına karşı mukavemet gösteren, şap, beton, mozaik karo ve metal yüzeylere uygulanabilen su izolasyon malzemesidir. Solvent içermeyen çift komponent poliüretan (su yalıtımı) malzemesi, elastik bir yapıya sahiptir. Eksi 15 derece ile artı 120 derece ısılara dayanıklı olan bu kaplama malzemesi, tuzlu sulara, tuz çözeltilerine, seyreltilmiş asit ve sülfatlarla bazlara karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kendiliğinden yayılma özelliği bulunan çift komponent poliüretan su yalıtım malzemesi, fırça ya da rulo ile kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Büzülmeyen ve çatlamayan su yalıtım malzemesinin metal, beton ve ahşap yüzeylere tam anlamıyla yapışmaktadır. Bu su yalıtım malzemesinin teras çatılara, balkonlara, tüm ıslak hacimlere, temel perde duvarlarına, yakıtlarla temas halinde olan zeminlere, prefabrik dere giderlerine, yer altı su yapılarına uygulanabilmektedir. Firmamız, çift komponent poliüretan su yalıtım malzemesini uzman ekipleri ile uygulamaktadır.

Kullanımı

Çift komponent poliüretan (su yalıtımı) yapılırken karışım oranına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde istenilen yalıtımın elde edilmesi mümkün değildir. Bu nedenle yalıtım yapılırken mutlaka uzman desteği alınmalıdır. Firmamız, su yalıtımı ve bu malzemeyi kullanma konusunda deneyimli, donanımlı ve eğitimli personeli ile hizmet vermektedir. Doğru bir şekilde uygulama yapıldığında 12 saat beklendikten sonra üzerinde yürünebilmektedir. Malzemenin tam sertleşmesi için geçmesi gereken süre ise 3 gündür. Uygulama yapılırken zeminin sıcaklığının 5 ila 30 derece arasında olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde istenilen sonucun elde edilmesi zorlaşmaktadır. Firmamız, zemin sıcaklığı istenen seviyeye gelmeden uygulama yapmamaktadır. Beklenmesinin nedeni, su yalıtım işleminin kalıcı olması içindir.

Uygulama

Su yalıtımı yapılmadan önce yüzeyin tamamen nemden arındırılması gereklidir. Uygulama yapılacak yüzeyin mutlaka kuru, temiz, yağ ve toz gibi kirlerden temizlenmiş, bunun yanı sıra akrilik, bitüm ve benzeri kaplamalardan da arındırılmış olması gereklidir. Yüzeyin öncelikle astarlanması gereklidir. Çift komponent poliüretan (su yalıtımı) yapılırken iki bileşen birbirine eklenmekte ve mikser ile en az 3 dakika boyunca karıştırılmalıdır. Karıştırılarak hazırlanan malzeme rulo ya da fırça aracılığı ile zemine sürülerek uygulanmaktadır. Firmamız, bu anlamda profesyonel hizmet sunmaktadır.