Teras Su Yalıtım Aşamaları

Teras Su Yalıtım Aşamaları

  • Mevcuttaki  teras betonu yüzeyi helikopterleme sistemi ile mümkün olduğunca düzeltilecektir. Düzeltilen bu yüzey toz, kir, şerbet tabakası vb maddelerden özel kumlama ekipmanlı 280 barlık su jetleri ile temizlenir.
  • Temizlenen yüzeye  2 bileşenli, özel püskürtme ekipmanlarıyla uygulanan, 3 sn kürünü alıp, 10 dak. mukavemetini tamamlayan, shore sertlik derecesi A- D ye 75 olan, gerilime dayanımı 6600 psi olan, asitlere, kimyasallara karşı mükemmel dayanımı olan, ozonize ve klorlanmış suya karşı mükemmel dayanımı olan, aşınma test sonucu karbon çelikten daha mukavemetli olan  polyurea esaslı malzeme ile 1,5-2 mm olarak kaplanır.
  • Polyurea esaslı malzeme ile kaplı yüzeyin üzerine, grobeton köşelerinden en az 1 m tül taşacak şekilde geotekstil keçe serilecektir. Geotekstil keçe en az 100 gr/m2  yoğunlukta ve keçe ek yerleri üzerine en az 10 cm bini payı olacak şekilde kapatılmalıdır.
  • Köşelerden 1 m tül taşan keçe üzerine ve alt kısmına  polyurea esaslı malzeme ile en az 2 mm olacak şekilde dolgu yapılıp betonarme  perdelerin ıslahı  için bekletilir.

 

Registration for : Teras Su Yalıtım Aşamaları

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Diğer Makaleler

Share This Course