Havuz Su Yalıtımı

Havuz su yalıtımı (polyurea) uygulaması, havuzların su yalıtımlarının kusursuz ve sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Polyurea kaplama malzemesi, açık ve kapalı havuzların su izolasyonunda büyük avantajlar sunmaktadır. Uzun yıllar kullanılabilmen bu kaplama malzemesi havuzlarda karşı karşıya kalınan sorunları tek başına minimum seviyeye indirmektedir. Mevcut imkanlarla havuz inşası ve havuzların korunması genellikle yapı sektörünün en zor işlemlerinin başında gelmektedir. Ancak havuz yapımında mekanik bölümler dışında doğru yalıtım ve yüzey kaplaması tercih edildiğinde, ayrıca titizlikle uygulandığında tüm olumsuz şartlar ortadan kalkmaktadır. Havuz tasarımında betonarme uygulamasından tesisat ve mekanik kurulumlarına kadar tüm su akış kısımlarının ve fıskiyelerin kaliteli su izolasyon malzemesi ile kaplanmalıdır. En doğru kaplama yöntemi de havuz su yalıtımı (polyurea) olarak öne çıkmaktadır.

Kullanımı

Polyurea havuz su yalıtımı, havuzlara kusursuz bir şekilde su izolasyonu sağlamaktadır. Bu kaplama uygulaması, havuzun betonerme kısmının korozyona karşı korunmasını da sağlamaktadır. Polyurea yalıtım yapılan havuzlarda, farklı renk seçeneği avantajı vardır. Ayrıca mimari estetik de sağlamaktadır.Havuz su yalıtımı (polyurea) uygulaması, su izolasyonundaki geliştirilen en son teknolojidir. Firmamız, bu en son teknolojiyi uygulayarak her tür havuzlardaki su yalıtımını kusursuz bir şekilde sağlamaktadır. Polyurea uygulaması havuzlarda yüzde yüz koruma sağlamaktadır. Yaptırılan ve üzeri fayans ya da seramikle kaplatılan havuzlarda belli bir süre sonra su sızıntılarının görülmesi olasıdır. Bu durumda su sızıntısının olduğu yer tespit edilerek o bölge aynı malzeme ile onarılabilmektedir ancak bu, geçici bir çözümdür. Su sızıntı içeriden yürümeye devam etmektedir ve bir süre sonra sızıntı yeniden gün yüzüne çıkmaktadır. Polyurea havuz su yalıtımı yapıldığında sorun kalıcı olarak ortadan kalkmaktadır.

Havuz su yalıtımı (polyurea) uygulamasında ek yer olmamaktadır. Bu nedenle suyun kaçabileceği en küçük bir nokta bile oluşmamaktadır. Polyurea, havuzda meydana gelen su sızıntılarına karşı kalıcı çözüm getirmektedir. Ayrıca polyurea malzemesi esnektir ve su basıncına karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Firmamız, polyurea havuz su yalıtımı konusunda uzman personeli ve kaliteli kaplama malzemeleri ile profesyonel uygulamalar gerçekleştirmektedir. Hizmet almak için firmamıza telefon ya da e-mail ile ulaşmak yeterlidir.