Saf Polyurea

Saf Polyurea, yüzey ve zemin kaplama sistemidir. Bu sistemler, izosiyanat ve sentetik poliol karışımı ile geliştirilmekte ve iki bileşenli olarak hazırlanmaktadır. Elastomer yüzey kaplama sistemi olarak adlandırılmaktadır. Bu sistem, sprey ile uygulanabilmekte ve hızlı bir şekilde kurumaktadır. Yüksek performans ve sınırsız sayıda uygulama kalınlığı olan bu sistemler, farklı alanlara ve yüzeylere uygulanabilmektedir. Püskürtülebilen ilk polyurea, 1990’lı yılların başında ortaya çıkmıştır. Taşınabilir ve kolay bulunabilir özelliğe sahip olan polyurealar, farklı donanımlar kullanılarak uygulanabilmektedir. Uygulamalar sayesinde polyurealar çok kısa bir süre içinde hammadde ürüne ve hizmete dönüşmektedir. Firmamız, polyureaları yüksek basınca sahip sprey makineleri ile gerçekleştirilmektedir. Firmamızın sprey makinelerinin performansı, ise komponentleri 160-170 bar basınçlara ve 70-80 derece sıcaklıklara ulaştırmasıdır.

Kullanım

Polyurea uygulamalarının uzman ekipler tarafından yapılması, uygulama sırasında basınçlı makine kullanılması gereklidir. Uygulama yapılacak yüzey tipi dikkate alınarak makinelerin belirli sıcaklık ve basınç ayarlarının yapılması gereklidir. Bu ayarlamalar gerçekleştirildikten sonra malzeme ortalama kalınlığa püskürtülmektedir. İlk püskürtme uygulamasıyla meydana gelen polyurealar astar olarak atılmaktadır. Bunun nedeni, yüzeye yapışmayı sağlamaktır. Sıvı bir şekilde püskürtülen malzeme, yüzeye tam olarak yapışmaktadır. Yapıştırma işlemi için herhangi ilave yapıştırıcıya gerek yoktur. Arzu edilen ortalama kalınlık oluşuncaya kadar polyurealar katlar üstüne püskürtülmektedir. Bu şekilde yüzey suretiyle son halini almaktadır. 5 ila 10 saniye içinde polyurealar almaktadır. Uygulama yapıldıktan yaklaşık 10 saniye sonrasında yüzey üzerinde rahatlıkla yürünebilmekte, alan kullanıma açılabilmektedir. Sprey uygulama işleminin ardından yüzey üzerine ilave bir işlem yapılması durumunda malzemenin 24 saat olgunlaşması gereklidir. Bu süre içinde malzemenin içindeki reaksiyon tamamen sona ermektedir.

Saf Polyurea uygulaması önemli özelliklere sahiptir. Katalizör olmadan hızlı bir şekilde reaksiyon veren polyurealar, ek yer olmadan kaplama avantajı sunmaktadır. Ayrıca uygulama sonrasında da esnekliğini korumaktadır. Solvent içermeyen bu malzeme, uçucu organik bileşen de ihtiva etmemektedir. Ayrıca malzemenin ultraviyole ışınlarına dayanıklı olma özelliği de vardır. Kimyasallara, , solvente ve aside karşı dayanıklı olan bu malzeme, korozyona karşı üstün koruma sağlamakta, düşük geçirgenlik özelliği ile tuzlu su ve hava koşullarına dayanıklı bir yapıdadır. Polyurealar ile ilgili hizmet almak için firmamızla iletişime geçmek yeterlidir.