Temel Su Yalıtımı

Temel su yalıtımı (polyurea), temel ve perde duvarların su yalıtımını sağlayan en önemli uygulamadır. Binaların temeli ve perde duvarları, toprak altı dolgudur ve bu nedenle yağmur suları ve yeraltı sularına, kimi zaman da su baskınlarına maruz kalmaktadır. Perde duvar çevresinde genellikle drenaj yapılarak yeraltı suları oranda azaltılabilmektedir ancak bu yöntem kalıcı bir yöntem değildir. Yapılarda temel ve perde betonlar, su izolasyonu ihtiyacı olan alanlardır ancak genellikle geçici su izolasyonu yapılmaktadır. Temel ve perde duvarların içinde çelik donatılar vardır ve nem bu donatıların korozyona uğramasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda da binaların yıllarca dayanması mümkün olmamaktadır. Temel ve perde duvarlarda diğer su izolasyonlarına göre polyurea eksiz bir su yalıtımı sağlamaktadır. Ayrıca toprak altı suları asitlerine de en dayanıklı malzemedir.

Kullanımı

Temel su yalıtımı (polyurea) uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken husus, zemin hazırlıklarının doğru bir şekilde yapılmış olmasıdır. Temel ve perde duvarların su izolasyonu, binaların temelinden itibaren korunmasını sağlamaktadır. Bu, binaların ömrü açısından da önemli bir ayrıntıdır. Polyurea, güneşten gelen UV ışınlarına en uzun süre dayanabilen elastik bir yapıdaki malzemedir. Polyurea temel su yalıtım sistemi, en iyi yalıtım ve kaplama sistemi olarak bilinmektedir. Polyurea temel su yalıtımı, diğer su yalıtımı ile kıyaslandığında, eksiz olarak sprey yöntemle hızlı uygulanabilmektedir. Bu sistemle günde 750 metrekare ile 1000 metrekarelik bir alan kaplanabilmektedir. Yüksek esneme yeteneği ile çatlakları örtme avantajı bulunan bin yöntemin 3 ila 8 saniye arasında kürleşme avantajı vardır. Uygulama alanlarının 15 ila 20 dakika gibi kısa zamanda kullanılması da mümkündür. Hızlı bir şekilde reaksiyona geçebilen polyurea, her açıdan avantaj ve kolaylık sunmakta, ayrıca temel su yalıtımında kusursuz bir sonuç vermektedir.

Temel su yalıtımı (polyurea) ile evler, endüstriyel tesisler, havuzlar gibi çok sayıda alanın yalıtılması mümkündür. Projelerin kısa sürede bitirilmesini sağlayan bu sistem, firmamız tarafından güvenli ve kaliteli bir şekilde uygulanmaktadır. Kaliteli malzeme kullanan, birinci sınıf işçilik uygulayan firmamız, temel su yalıtımı işlemini kısa sürede tamamlamaktadır. Toplu konut inşaatlarında da profesyonel hizmet veren firmamızdan hizmet almak için telefon ya da e-posta ile iletişim kurmak yeterlidir.