Epoksi Portakal Kaplama

Epoksi portakal kaplama, adından da anlaşılacağı gibi portakal kabuğu desenli bir kaplamadır. Epoksi portakal kaplama,kaymaz zemin elde edilmesi için kullanılmaktadır. Özellikle yayaların geçişini zorlaştıran kaygan zeminlerin güvenli bir duruma dönüştürülmesini sağlayan bu kaplama türü ile aynı zamanda estetik bir görüntü elde edilebilmektedir. Islak çalışma alanlarında zemine güvenli bir şekilde basılabilmesinden dolayı tercih edilmektedir. Portakal kabuğu desenli epoksi kaplamanın her rengi üretilmektedir. Temizliği pratik olan epoksi portakal desenli kaplamanın sürtünme ve aşınma direnci son derece yüksektir. Zor aşınan ve zor çizilen bu kaplama, mükemmel bir beton koruyucudur. Ayrıca  tozuma önleyici özelliği bulunmaktadır. Ekonomik bir kaplama sistemi olan epoksi portakal kabuğu desenli kaplamalar, zeminin durumuna göre ince ya da orta kalınlıkta uygulanabilmektedir. Firmamız, müşterinin belirlediği şekilde uygulama gerçekleştirmektedir ancak nerelerde nasıl bir kalınlığın uygulanması gerektiğini de tavsiye etmektedir.

Kullanım

Epoksi portakal kaplama estetik bir görünüm sunmaktadır. Uzun ömürlü kaplamaların başında olan epoksi portakal kabuğu kaplama, açık ve kapalı otoparklar, fabrikalar, atölyeler, tekstil fabrikaları, depolar, mağazalar, alışveriş merkezleri gibi çok sayıda alanda uygulanabilmektedir. Portakal kabuğu görünümlü epoksi kaplama, transpalet, forklift, kamyon, TIR gibi araçlardan etkilenmemektedir. Portakal kabuğu görünümlü epoksi kaplama solvent ihtiva etmemektedir Kimyasal ve fiziksel kuruma süresinin tamamlanmasının  ardından tam kuruması ortalama yedi gündür. Ancak bu süre hava koşularına göre değişmektedir. İçeriğinde insan sağlığını tehdit edebilecek herhangi bir bileşen bulunmamaktadır. Bu kaplama zeminlere rulo ya da mala ile uygulanmaktadır. İsteğe göre astar üzeri portakal kabuğu görünümüne sahip ince epoksi zemin kaplama yapmak mümkündür .

Epoksi portakal kaplama malzemesinin birçok renk seçeneği bulunmaktadır. Firmamızın renk cetvelinden renk seçeneği yapılabilmektedir. Renkler arasında fiyat farklı bulunmamaktadır. Portakal kabuğu görünümlü epoksi zemin kaplamanın metrekare fiyatları uygundur. Ancak uygulama fiyatları, alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Epoksi portakal kabuğu görünümlü kaplama hizmeti almak için firmamızın müşteri hizmetleri birimi ile iletişime geçilmesi yeterlidir. Fiyatlandırma ise ekiplerin uygulama yapılacak yeri görmesinden sonra verilebilmektedir. Firmamız bu kaplamanın uygulamasını gerçekleştirdiği gibi malzeme satışını da yapmaktadır.