Rampa Zemin Kaplama

Zemin kaplama işleri oldukça pek çok farklı duruma uygun şekilde pek çok farklı yollar ile yapılmaktadır. Rampa Zemin Kaplama ise bu farklı işlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle katlı otoparklarda, işyeri depo girişlerinde veya çıkışlarında bu işlemin gerçekleştirilebileceğini görebiliriz. Ayrıca özel ihtiyaca yönelik evlerde ya da işyerlerinde de bu işlem pek tabii gerçekleştirilebilir. Rampa Zemin Kaplama kendini diğer zemin kaplama işlerinden doğal olarak ayırmaktadır. Genelde dış mekâna göre yapılmaktadır. Bu onu ayıran öncül unsurlardan biridir. Ayrıca diğer bazı zemin kaplamalardan farklı olarak farklı maddeler ile farklı şekillerde yapılmaktadır diyebiliriz.

Rampa Zemin Kaplama işini diğerlerinden ayıran asıl önemli husus ise üzerinde taşıyacağı araçların kaymasını engellemeye yönelik özel bir çaba ile üretilmesi ve yapılmasıdır. Bu durumda tabii ki kaplamanın yapılacağı yerin de büyük önemi olacaktır. Ve hatta kaplama yapılacak betonun dahi önem arz edeceğini ifade edebiliriz. Uygulama öncesi yüzey kir, yağ, toz ve nemden arındırılmış olmalıdır. Ve pek tabii herhangi bir şekilde oyuk ya da kırık bulunmaması gerekmektedir. İşlemden sonra yapılan kaplamaya işlemin yapıldığı yere en az bir gün dokunulmamalıdır. İşlemin yapıldığı yerin sıcaklık değerlerine göre dokunulmama süresi de değişkenlik gösterebilir. Anlaşılacağı üzere Rampa Zemin Kaplama işi oldukça hassas ve ustalık gerektiren bir iştir.

Firmamız olarak eğimli zeminlerde gerçekleşen araç kaymalarını engelleyen üç kat şeklinde uygulanan poliüretan kaydırmaz rampa zemin kaplaması, fiziksel ve kimyasal dayanımı yüksek, yoğun araç trafiğine uygun ve katlar arası fırınlanmış kum ile maksimum kaydırmaz yol elde edilir. Bu zorluk seviyesine uygun bir şekilde profesyonel bir iş kadrosu ile işlerimizi yürütmekteyiz.

İşyerinizin depoları veya katlı otoparklarda ya da otopark giriş çıkışlarında ve son olarak ev ve işyerlerinde özel ihtiyaca uygun olacak şekilde zemin kaplama işlemi gerçekleştirilebilir. Rampa Zemin Kaplama hususunda belirtmekte fayda olacak son bir husus ise yapılacak yerin betonunun ve hatta sıcaklığının dahi büyük önem arz ettiğidir. Bu yüzden zemin kaplama işlemine geçmeden henüz yapı inşaat ya da plan halindeyken kaplama işinin planlanması yararlı olacaktır.

Rampa Zemin Kaplama ürünleri tercihi çok önemlidir. İstenilen zeminin doğru ve tozumaz bir zemin oluşturulmasının yanında kaymazlıkta sağlanması önemlidir. Rampa zemin kaplama yapılması için epoksi, poliüretan, polyurea ve şeffaf kaplama ürünleri tercih edilebilir. Bu tip ürünler yapılırken kaymazlık sağlamak amacıyla üzerinin kalın silis kumu, kuvars kumu benzeri kumlarla yüzeyine katılmalıdır. Böylelikle kaymazlık elde edilebilir.