Poliüretan Self Leveling

Poliüretan self leveling poliüretan esaslı zemin kaplama uygulamasıdır. İki bileşenli olan poliüretan self leveling malzemesi, solvent ve plastifiyan içermemektedir. Yüzde yüz katı madde ihtiva eden bu kaplama malzemesinin kendiliğinden yayılma özelliği vardır. Sert ve elastiki yapıya sahip olan poliüretan self leveling kaplama, farklı alanlarda uygulanabilmektedir. Aşınma ve asitlere karşı yüksek mukavemet özelliği bulunan bu kaplama malzemesi pürüzsüz ve dekoratif bir yüzey istenen yerlerde uygulanmaktadır. Darbeye karşı dayanıklı olan bu kaplama malzemesinin çatlakları kapatma imkanı da vardır. poliüretan self levelingin elastik bir yapıda olması, kendiliğinden yayılma özelliğinin bulunması, birçok zeminde uygulama imkanının bulunmasını sağlamaktadır. Kimyasallara karşı dirençli olan poliüretan self levelingin mekanik mukavemeti de son derece fazladır.

Kullanım

Poliüretan self leveling, 0,3 milimetre kalınlığında olan statik çatlakları kolaylıkla kapatabilmektedir. Bu kaplama malzemesi, seyreltilmiş asitlere, alkalilere ve alifatik solventlere karşı yüksek dayanma gücüne sahiptir. Poliüretan self levelingin her tür zeminde uygulanması söz konusudur. Sade ve parlak bir görünüme sahip olan bu kaplama malzemesi uygulandığı alanlarda hijyen sağlamaktadır. Antibakteriyel özelliğe sahip olan kaplama malzemenin tozumama özelliği de vardır. Kolay temizlenebilen bu malzeme tek parça halinde uygulanmaktadır. Eksiz ve derzsiz olan poliüretan self levelingin yüzde 200 elastiki yapıya sahip olması da en önemli avantajlarından biridir. Bu elastiki yapı, malzemeye esneme özelliği getirmekte, kopma ve kırılma gibi riskleri ortadan kalkmaktadır. Poliüretan self levelingin görselliğin önemli olduğu alanların tamamında kullanılması söz konusudur. Ofisler, mağazaların teşhir yerleri gibi yerlerde bu kaplama malzemesi daha fazla tercih edilmektedir.

Poliüretan self leveling kaplama yaya ve yoğun araç trafiğine karşı kullanılmaktadır. Tamiratı mümkün olan kaplama malzemesi kaymaz yapıdadır. Bu özellik nedeniyle squash salonlar, basketbol ve hentbol sahaları gibi yerlerde uygulanması söz konusudur. Farklı renk seçenekleri olan poliüretan self levelingin özellikle görselliğin önemli alan yerlerde uygulanması da mümkündür. Firmamız, istenilen her alana kaplama işlemi gerçekleştirmektedir. Firmamız kaplama hizmetini uzman ekipleri ve kaliteli malzemeleri ile gerçekleştirmektedir. Bu kaplama malzemesi ses ve su izolasyonu sağlamaktadır. Bu nedenle kusursuz uygulama yapan firmalar tercih edilmelidir.