Soğuk Polyurea

Soğuk Polyurea, sprey polyurea uygulamalarına göre sıcak ve yüksek basınca gereksinimi olmayan ürün değildir. Soğuk polyurea likit olarak 20kg tenekelerde hazır ambalajı bulunan rulo veya taraklı mala benzeri aletlerle rahatlıkla uygulanmaktadır. Uygulama sonrası kuruma süresi 24 saattir.

Firmamızın size sunduğu profesyonel hizmet gereği Soğuk Polyurea hakkında bir yazı yazmak görevimiz olarak gördüğümüz bir durumdur. Genel olarak Polyurea yalıtım için kullanılan vazgeçilmez bir unsurdur. POLYUREA birçok alt tabakaya yüksek ölçüdeki yapışması sayesinde pas ve korozyona karşı uzun süreli koruma sağlayan dayanıklı bir yüzey kaplaması oluşturur. mekanik ve kimyasal özelliklerinden dolayı son derece dayanıklı bir kaplamadır. Kimyasal ürünlere karşı son derece dayanıklıdır olumsuz çevre koşullarında mükemmel bir performansa sahiptir, bakteriyel büyümeyi en aza indirir, kolaylıkla temizlenir ve ek yerlerinde ve köşelerde sızdırmazlık sağlar.

Soğuk Polyurea diğer yalıtım sistemleri gibi pek çok farklı alanda uygulanabilir bir işlemdir. Ancak uygulanması bakımından diğerlerine kıyasla daha kolay yapılmaktadır. Öncelikle Soğuk Polyurea püskürtülerek uygulanamayan bir çeşittir bundan dolayı püskürtülerek uygulanamayacak yerler için en uygun yalıtımı sağlar. Ana özelliklerinden en büyük öneme sahip olanı yangın geciktirici bir yapıya sahip olmasıdır. Bu durumdan mütevellit belli sanayi kurumlarında ve belli başlı ticari kurumlarda kullanılması hem önem arz etmektedir hem de gereklidir denilebilir. Ayrıca belli başlı restorasyonlarda kullanılabilir. Genellikle belli ağırlığa sahip küçük ambalajlarda de satılmaktadır. Soğuk uygulanan bir membrandır. Son derece pürüzsüz bir yüzey elde etmenizi sağlayacak olan bu ürünün kuruma süresi de bir miktar uzundur. Soğuk Polyurea püskürtülerek kullanılmadığı için farklı bir işleme sahiptir. Kullanılacak yüzeye dökümü gerçekleştirilir. Bundan sonra ise gerekli şekli vermek üzere belli başlı araçlar ile gereken şekle getirilir. Bu işlemden sonra da kuruması için beklenilir.

Firmamız Soğuk Polyurea konusunda oldukça hassas bir çalışma yürütmektedir. Özellikle kullanım alanlarının getirdiği sorumluluk deneyimimizin verdiği özgüven ile altından kalktığımız bir sorumluluktur. Yapılan işlemin hem belli başlı zorlukları olması hem de kuruma süresi uzun olmasına karşın yeni fikirler üzerine düşünceler geliştirmek birincil görevlerimizden biridir. Tüm bunların dışında sağlam ve güçlü bir yalıtım ve pürüzsüz bir yüzey için önemli bir işlem olan Soğuk Polyurea belli başlı kullanım alanlarında önemli hizmetler sunmaktadır.