Solventli Epoksi Astar

Solventli epoksi astar, solvent içeren yapısıyla düşük viskozite özelliğine sahip, rulo ve benzeri aletlerle kolay uygulama, zemin, ahşap, metal ve benzeri yüzeylere mükemmel ihtiva eden yapısal alanlarda kullanılan emprenye astarıdır.

Solventli Epoksi Astar ile ilgili merak ettiğiniz hemen her şeyi şu anda okumakta olduğunuz yazımızda bulabileceğinizi ve boya kaplama, yalıtım ve izolasyon hakkında merak ettiğiniz diğer konular için de web sitemizde ilgili alanlarda detaylı açıklamaları ile beraber vermiş olduğumuz hizmetleri bulabileceğinizi hatırlatarak Solventli Epoksi Astar ile ilgili hazırladığımız bu yazıya başlayalım. Solventli Epoksi Astar dediğimiz şey aslında sanayi alanlarında beton veya metal malzemelerin üzerlerine uygulansa da farklı kullanım alanlarında da oldukça popüler olmuş bir astar türüdür diyebiliriz. Uygulanışı oldukça basit olan Solventli Epoksi Astar sayesinde hem zamandan hem de maddiyattan tasarruf edebilmeniz bu bağlamda oldukça olanaklıdır.

Kullanımı

Solventli Epoksi Astar uygulanmasına başlamadan zemin hazırlığı önemli olup Solventli Epoksi Astar kullanmak istediğinize karar vermeniz yapacağınız ilk şey olacaktır. Solventli astar katkılı olup sert yüzeylere kullanımını uygun görmekteyiz. Bunun yanı sıra Solventli Epoksi Astar uygulamalarında kullandığımız kaplama malzemeler sayesinde de zemin kaplamalarınızın ömrünü oldukça arttırmaktayız. Zeminlerinizin yüzeyinde eskiden kalma kullanımlara bağlı olarak oluşmuş kir, pas veya çatlak çukur gibi problemlerin öncelikle giderilmesi gerekmektedir. Bu tarz problemler giderilmeden Solventli Epoksi Astar uygulamasının yapılması çok sağlıklı olmayacağından iyi bir verim alabilmek için düzgün ve temiz bir zeminin olması temel şartlardan bir tanesidir. Özellikle her ne kadar sanayi alanlarında tercih edilse de hastane veya otoparklarda da yoğun kullanıma maruz kalan alanlarda en ufak bir hatanın meydana gelmemesi için Solventli Epoksi Astar uygulaması oldukça ciddi bir şekilde işlenmelidir. Aynı zamanda Solventli Epoksi Astar uygulaması yapılırken oldukça dikkatli olmak gerekmektedir zira birçok sağlık problemi ile de karşılaşılabilir. Örneğin yapısı gereği kolaylıkla yangına sebebiyet verebileceğinden dolayı özellikle uygulama sırasında yanıcı veya patlayıcı maddelerden uzak tutmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra cildiniz ile herhangi bir temasa geçmemesi gerekmektedir çünkü solunduğunda bile çok ciddi tahriş edebilecek zararların ortaya çıktığı daha önceden de görülmüştür. Firmamız bu konularda Solventli Epoksi Astar uygulamasını yaparken oldukça dikkatli olmaya özen gösteren profesyonel bir ekip ile çalışmaktadır.

Diğer Astarlar